Institutul de Cercetări Interdisciplinare organizează în data de 28 octombrie 2023, Sala Senatului, corpul A al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, începând cu ora 10:00, seminarul științific cu titlul „Dileme digitale în științele umaniste. Probleme de programare în filologia digitală”. Invitatul acestei sesiuni este domnul Vladimir Agrigoroaei, cercetător afiliat la Centre National de la Recherche Scientifique/Centre d’études supérieures de civilisation médiévale UMR 7302, Poitiers.
Deplasarea cercetătorului a fost finanțată printr-un proiect de mobilitate al Ministerului Cercetării, Inovării și Digitalizării, CNCS-UEFISCDI, cod: PN-IV-P2.2-MCD-2023-0234, în cadrul PNCDI IV.
Pentru înregistrarea la eveniment, vă rugăm să completați Formularul de înscriere și să îl transmiteți până pe 27 octombrie a.c. la adresa: diana.lina@uaic.ro.
Vă așteptăm!